#
Image
Witaj na naszej stronie.

Znaki Rzymskie

Do zapisywania liczb poza siedmioma, które przetrwały do dziś używali dodatkowych&#ówↁ oznaczający 5000, orazↂ oznaczający 10000.

Właśnie cyfry rzymskie okazały się taką doskonałą metodą. są to&#i graficzne liczb będące kombinacją niektórych wielkich liter alfabetu łacińskiego. Byscie mi pomogli bo ja nieumiem. Zapisac te liczby w&#i rzymskie. 996-1410-1791-1918-1978-a teraz z rzymskich na liczby: mcmxciv- 2006-10-16, 14: 01 Znaki rzymskie. Powinno byś dobrze. Najważniejsze jest to, żeby nie stawiać trzy razy tego samego&#u obok siebie. Pitagorasa do Euklidesa. Dział programu: Liczby naturalne w dziesiątkowym systemie pozycyjnym. Znaki rzymskie. Temat: Rzymski sposób zapisywania liczb. Czy umiesz dopasować&#i rzymskie do nazw miesięcy. Przeciągnij odpowiednie&#i rzymskie do nazw miesięcy. Na wykonanie zadania masz 5 minut. Rzymskie nalezy wprowadzaś wielkimi literami. Program rozróżnia&#i rzymskie od innych&#ów jak również kolejnośc&#ów rzymskich. Systemie dziesiętnym, czyli tym, którym posługujemy się na co dzień, do zapisu liczb używamy&#ów od 0 do 9. w systemie rzymskim natomiast posługujemy.

Znaki rzymskie od i do xx. Przedmiot, Kształcenie zintegrowane. Etap edukacyjny, Szkoła podstawowa klasy 1-3. Zasoby edukacyjne, Scenariusze lekcji. Przypomina&#i rzymskie i zapis liczb przy ich użyciu. Rozdaje uczniom karty pracy (załącznik nr 4) z poleceniem zapisu dat przy pomocy&#ów.
Rzymskie do 100-p. Znaki rzymskie do 4000-pp. Pogadanka wstępna. Ćwiczenia w posługiwaniu się&#ami rzymskimi. 22). Znaki rzymskie do 100-p.

Image